Колесо гумове КМЦ-260

Виробництво ГТВ: Каталог продукції / Вироби гумові формові

  • Продаж оптом
  • В наявності
  • Розділ: Вироби гумові формові
  • Торговий Дім РПС, ТОВ
  • Країна виробник: Україна
  • Артикул: 58

Колесо КМЦ - 260 для направляючого пристрою НКП - 260.

Технічні дані та склад направляючого пристрою типу НКП

Направляючі пристрої типу НКП призначені для напрямку руху шахтних підйомних посудин і противаг в провідниках прямокутного перетину жорстких армувань вертикальних стовбурів шахт. Напрямні пристрої типу НКП виконується трьох типорозмірів: НКП - 260, НКП - 320 і НКП - 400. Пристрій складається зі станини, трьох взаємозамінних роликоопор і щитка, що закриває колесо лобової осі. Кожна роликоопора виконана у вигляді масивного цільно-гумового колеса, яке жесткопосаджено на вісь, що обертається в підшипниках, поміщених в окремий корпус. Всі колеса відповідно до ТУ 12 УРСР 2 - 116 - 81 мають шифр КМЦ (колесо масивне суцільнорезинове) з цифровим позначеніемдіаметра колеса в мм, наприклад, КМЦ - 320.

Розроблено дві модифікації станин. Одна модифікація станин (високих) забезпечує можливість заміни напрямних пристроїв типу PH (НКК) напрямними пристроями типу НКП без будь - яких додаткових переробок на підйомних судинах. Але це дещо збільшує габарити і масу пристроїв. Тому для нових підйомних посудин розроблена інша модифікація станини.

Направляючі пристрої типу НКП призначені для шахтних підйомних посудин і противаг, що працюють з жорсткими прямокутними провідниками перетином 160x160, 200x200, 220x220 мм при двосторонньому їх розташуванні у вертикальних шахтних стовбурах.

Примітка. При швидкості руху підйомної посудини більше 8 м / с напрямні НКП - 260 застосовувати тільки в тих випадках, коли неможливо застосувати напрямні НКП - 320. У всіх випадках слід застосовувати більший типорозмір напрямних пристроїв.

Підготовка до монтажу. Перед монтажем кожен блок роликоопор слід ретельно оглянути: перевірити, чи немає пошкоджень коліс, переконатися в легкості їх обертання, перевірити наявність мастила в корпусах роликоопор, затягування гайок і болтів кріплення коліс і кріплення роликоопор, наявність шплінтів і зазорів між притискними планками і листами станини. Для перевірки наявності мастила слід вигвинтити пробку, послабити затяжку болтів кріплення кришки, вигвинтити одну з пробок і подати в неї мастило до появи в отворі пробки і в зазорі між корпусом роликоопори і її передньою кришкою. У разі появи мастила в отворі пробки і відсутності її в зазорі під кришкою слід загвинтити пробку і знову подати мастило до появи її під кришкою, потім затягнути болти кріплення кришки.

Зазори між притискними планками і листами повинні бути витримані в межах 1 - 5 мм (перевіряється щупом). Для забезпечення максимальної довговічності напрямних пристроїв їх роликоопори повинні бути по можливості звільнені від статичних навантажень, що виникають внаслідок різного роду перекосів підйомного судини або противаги. З цією метою перед монтажем пружних роликових напрямних пристроїв рекомендується провести центрування підйомного судини (противаги) на підвісному пристрої.

Монтаж направляючого пристрою

Направляючі пристрої типу НКП монтуються на кріпильних майданчиках верхнього і нижнього поясів підйомного судини (противаги). Монтаж напрямних пристроїв рекомендується починати з верхнього пояса підйомного судини (противаги). При цьому підйомну посудину виставити таким чином, щоб кріпильні майданчики верхнього пояса знаходилися над лядами нульової площадки на висоті, зручною для виконання робіт (600 - 700 мм). Потім розклинути посудину в провідниках таким чином, щоб зазори між провідником і запобіжним черевиком верхнього пояса були рівні, попередньо відцентрувавши його.

Блоки роликоопор слід розміщувати на кріпильних майданчиках так, щоб зазор між елементами кріплення провідників до розстрілів і на більш виступаючих частин напрямних пристроїв був не менше 43 мм згідно з правилами безпеки у вугільних шахтах. При коробчастих провідниках перетином 160x160 мм бічні ролики повинні бути виставлені так, щоб внутрішня кромка бігової доріжки колеса перебувала в площині лобової поверхні провідника. При провідниках перетином 200x200 і 220x220 мм внутрішні кромки бігових доріжок коліс бічних роликоопор можуть відстояти від кромки лобових поверхонь провідників на 10 - 15 мм бігова доріжка колеса лобової роликоопори повинна розташовуватися на провіднику перетином 160x160 мм симетрично щодо лобової поверхні (допускається змішання + 5 мм). Для провідників перетином 200x200 і 220x220 мм це положення не виконуватися. У всіх випадках слід розміщувати блоки роликоопор таким чином, щоб резерв регулювання положення бічних роликоопор (переміщення в паралельних напрямних) залишався приблизно однаковим з обох сторін.

Після розміщення блоків роликоопор верхнього пояса і закріплення їх болтами рекомендується зафіксувати станину з бічних сторін упорами шляхом приварювання планок до кріпильних майданчиків. Після установки блоків роликоопор верхнього пояса підйомний посудину звільнити, підняти над лядами і аналогічним способом змонтувати блоки роликоопор нижнього пояса.

Після монтажу блоків роликоопор або їх станин роликоопори виставити таким чином, щоб їх колеса щільно контактували з робочими поверхнями провідників. Для проведення такого регулювання слід відпустити кріпильні болти, перемістити відповідну роликоопору в необхідне положення і затягнути болти.

Після завершення цих операцій направляючий пристрій готовий до роботи. На підйомних установках, де відбувається прокидання гірської маси і реальна небезпека заштибовківерхнього пояса, рекомендується верхні роликоопори закривати загальними запобіжними щитами. Технічне обслуговування та ремонт. Направляючі пристрої типу НКП підлягають щоденному огляду. При цьому перевіряється цілісність коліс КМЦ, кріплення їх до осі, кріплення роликоопори до станини і станини до рами підйомного судини (затягування болтів), цілісність підшипників наявність кінематіческіхзазоров між запобіжними черевиками і провідниками. Цілісність коліс КМЦ перевіряєтьсявізуально, кріплення їх на осі кріплення роликоопор до станини і станини до підйомного посудини - відстукуванням.

Цілісність підшипників визначається по легкості обертання колеса і відсутності люфтів. Наявність кінематичних зазорів між запобіжними черевиками і провідниками определяетсявізуально. Щотижня слід проводити інструментальні виміри всіх кінематичних зазорів. Найзручніше зробити такі вимірювання за допомогою клиноподібної лінійки. При порушенні симетрії кінематіческіхзазоров в запобіжних черевиках більше 7 мм (напівразність між величинами двох протилежнихзазоров) слід зробити їх виправлення шляхом переміщення відповідних роликоопор. Для етогоотпустіть Болти на один-два оберти і легкими ударами молотка по кронштейнах корпусу роликоопорипереместіть її в потрібну сторону до необхідного положення. Потім Болти затягнути. Аналогічним чином усувається зазор між провідником. Щоквартально слід проводити заміну мастила. У стовбурах зі свіжим струменем повітря і прінезначітельной обводненності допускається заміна мастила один раз в 8 місяців. У стовбурах з ісходящейструей і при великій обводненности, де відбувається вимивання мастила, заміну і поповнення її следуетпроізводіть щомісяця. Термін встановлюється з досвіду експлуатації.

Для заміни мастила вигвинтити пробкуі одну з пробок. відпустити болти кріплення кришки, в отвір пробки подати мастило до появи чистойсмазкі в отворі пробки і в зазорі між кришкою і корпусом. У разі появи чистої мастила вотверстіі пробки і відсутності її в зазорі слід загвинтити пробку і додатково подати мастило допоявленіі її в зазорі.

Заміну мастила рекомендується проводити в умовах майстерні. Для етогонеобходімо мати запасний комплект з трьох роликоопор, послідовно змінюючи їх на підйомному сосудепо міру необхідності. Після закінчення року роботи слід проводити розбирання роликоопор напрямних з промиванням і оглядом підшипників, осей, кришок корпусів і ущільненні. Зношені деталі підлягають заміні. При великих навантаженнях можлива поява тріщин на бічних поверхнях коліс КМЦ між перфораційними отворами, що не є підставою для їх (коліс) зняття.

Наші головні переваги

Індивідуальний підхід до кожного клієнта

Споживач - головна дійова особа в нашому бізнесі
Широкий асортимент - Торговий Дім РПС, ТОВ

Широкий асортимент

У нашому асортименті більше 100 найменувань ГТВ і гумових сумішей

Працюємо більше 10 років - Торговий Дім РПС, ТОВ

Працюємо більше 10 років

Торговий Дім "РПС" більше 10 років на ринку і займає лідируючі позиції

Сучасні технології - Торговий Дім РПС, ТОВ

Сучасні технології

Сучасні технології та обладнання, відповідність всі стандартам якості

Доставка по Україні - Торговий Дім РПС, ТОВ

Доставка по Україні

Здійснюємо доставку продукції по Україні будь-яким зручним способом

Зворотний дзвінок
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×
Залишити заявку
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×
Консультація
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×